таг: Циметот

Зошто треба да консумирате мед и цимет секој ден

0
Заедно, медот и циметот се одлична и вкусна комбинација, која ќе го промени вашето тело на подобро. Ви откриваме некои од предностите на...

Популарниот зачин може да се користи како освежувач, но и како...

0
реклама Циметот е еден од најпознатите зачини, а неговата употреба не е ограничена само како...

Овие две состојки никогаш не ви текнало да ги комбинирате: Со...

0
Циметот е еден од најздравите зачини познати за човекот и главно се користи во колачите или пијалоците, за подобрување на нивниот вкус. Но...

Откријте зоштo би требало да го вметнете циметот во вашата исхрана

0
Циметот е мало стебло со потекло од Јужна Африка, а може да се набави мелен и во облик на стапчиња. Лек...