таг: цивилна

Русија продолжува да ја напаѓа украинската енергетска инфраструктура

0
Тешките борби продолжија во источна Украина, а руските сили гаѓаа цивилна и енергетска инфраструктура во...

Грција од утре го укинува задолжителното носење маски на отворено

0
Грчкиот заменик министер за цивилна заштита, Никос Хардаљас, денеска соопшти дека од утре, во 5 часот наутро, се укинува мерката за задолжително носење...

Кинеска ракета се движи кон Земјата: На Италијанците им советуваа вечерва...

0
Италијанската цивилна заштита ги предупреди жителите на јужните региони Умбрија, Лацио, Абруцо, Молизе, Кампанија, Базиликата, Апулија, Калабрија, Сицилија и Сардинија да останат „во...