таг: Централна

Шефот на ЦИА во обид да ги обнови разговорите за прекин...

0
Шефот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА), Вилијам Барнс, се очекува денеска или утре во Париз да се обиде да ги обнови разговорите...

Хуманитарната помош за Газа вратена на Кипар по убиството на седуммината...

0
По смртта на седуммината работници на Светската централна кујна (WCK) за време на израелски воздушен напад во понеделникот вечерта, бродскиот конвој со 240...

ЦИА ќе користи своја вештачка интелегенција

0
Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) се подготвува да воведе во употреба функција слична на програмата OpenAI која ќе користи вештачка интелигенција за да...

(ВИДЕО) Силна тропска бура ја зафати Јапонија

0
Силна тропска бура ја зафати централна и западна Јапонија со силен дожд и...

Инфлацијата во Еврозоната е на рекордни 9,8 %, се „крчка“ ново...

0
Економската главоболка во Европа се засили откако Европската Централна Банка објави дека инфлацијата достигна 9,8 отсто во јули, и ја сигнализираше...

САД: „Украина ќе трае подолго од Владимир Путин“

0
Пет железнички станици во централна и западна Украина денеска беа цел на руски напади. Има жртви и повредени. Руското Министерство за...

Италија на паровите ќе им плати 2.000 евра за свадба во...

0
Регионот во централна Италија им нуди на паровите грант од 2.000 евра за организирање свадби во областа во обид да го зајакне бизнисот...

(ВИДЕО) Експлозии и детонации при рускиот напад на Украина

0
Корисниците на социјалните мрежи објавија видеа од експлозии во централна Украина откако Русија започна воена...

Протече писмото на директорот на Австралија опен: Пред еден месец знаевме...

0
Новак Ѓоковиќ е централна тема во сите светски медиуми, а британски Дејли Мејл попладнево објави многу интересни детали од писмото што сојузниот министер...

Трети парламентарни избори во Бугарија годинава: За прв пат ќе учествуваат...

0
До бугарската Централна изборна комисија свои пријави за учество на претстојните парламентарни избори, закажани за 14 ноември, испратија 22 партии и седум коалиции,...