таг: Центарот

Да се следи бистрината на водата во Охрид, засега може да...

0
Последните проверки спроведени од Центарот за јавно здравје покажуваат дека водата за пиење од градскиот водовод во Охрид е со параматри во граници...

Кратко објаснување за сложените теми во Украина: Ден на единството, напади...

0
Центарот за стратешки комуникации и информациска безбедност на Украина ги продолжува напорите да обезбеди кратко објаснување за странската публика за актуелните теми од...

Русија ја гранатира цивилната инфраструктура во центарот на Харкив

0
Вечерва, на 30 декември 2023 година, руските трупи го погодиле центарот на Харкив, предизвикувајќи штета на цивилната инфраструктура. Изјава дал началникот...

Во Софија се отвора Музеј на ракијата

0
реклама Во центарот на Софија се отвора Музеј на ракијата. Посетителите ќе можат да...

Еден мртов и неколкумина повредени во престрелка во Приштина

0
Едно лице загинало, а четворица биле повредени во престрелка во центарот на Приштина...

Франција аплицира за домаќин на Зимските олимписки игри во 2030 година

0
Париз и Франција се во центарот на внимание на олимпиското движење по Летните Олимписки Игри...

Теодор Симиќ во идеалната петорка на ЕП У20

0
Теодор Симиќ, центарот на македонската У-20 репрезентација, се најде во идеалната петорка на Европското првенство...

Не излегувајте од 10 до 17 часот, избегнувајте напорни физички работи,...

0
Центарот за јавно здравје Охрид се обрати до јавноста со препораки за граѓаните, гостите и туристите за нивна заштита од топлотен бран и...

Грилиш: Никогаш нема да лажам и да кажам дека не пијам

0
Џек Грилиш беше во центарот на вниманието на светската јавност откако се опиваше до бесвест...

(ВИДЕО) Голем пожар зафати седумкатница во Сиднеј, зградата почна да се...

0
Голем пожар имало во центарот на Сиднеј, а како што пренесува „9news.com“, гори...