таг: цели

(ВИДЕО) Последните мигови пред ракетниот напад на супермаркетот во Харкив; како...

0
Како изгледа руски ракетен напад на „воени цели“ во Украина? Додека луѓето се меѓу рафтовите во супермаркетот „Епицентар“ што се наоѓа среде станбено...

Руските налудничави ракетни напади врз цивилни цели следуваат откако Украинците тргнаа...

0
Ескалацијата на руските налудничави ракетни напади врз цивилни цели што секојдневно се мета на рускиот агресор, резултираа со  денешниот ракетен напад чија цел...

Четворица иселеници од Охрид и Струга поминаа 2000 км на велосипед

0
По цели 10 дена пат и поминати речиси 2000 километри, четворица иселеници од Охрид и Струга, со велосипед од Швајцарија пристигнаа во родниот...

Мецола: Проширена ЕУ е најдобрата инвестиција во мирот, безбедноста, стабилноста и...

0
Во новото геостратешко опкружување, проширена ЕУ базирана на јасни цели, критериуми и заслуги, секогаш ќе претставува наша најдобра инвестиција во мирот, безбедноста, стабилноста...

САД започнаа нови напади во Јемен, Британија му се закани на...

0
САД извршија нови напади врз цели на Хутите во Јемен, еден ден откако првиот удар предизвика масовни протести во главниот град на Јемен....

По Украина, следните цели на Русија би можеле да бидат Молдавија...

0
По Украина, следните цели на Русија би можеле да бидат Молдавија и балтичките земји, а Европа мора да се подготви и да стави...

Азербејџан започна воена операција во Нагорно-Карабах

0
Азербејџан вели дека извршил напад врз „легитимни воени цели“ во отцепениот регион Нагорно-Карабах,...

Русија напаѓа со дронови и ракети врз цели во Украина

0
Руската војска продолжи со нападите врз главно цивилни цели во Украина во изминатите 24 часа,...

Митови и заблуди за заедничкиот живот

0
Бракот е една од животните цели на многумина. Сепак, тоа не значи само бајка и среќен живот. Во бракот не тече само...

Израелски авиони го нападнаа појасот Газа

0
Израелски авиони нападнаа неколку воени цели во Појасот Газа рано утринава, откако Палестина истрела ракета во јужен Израел. Advertisements...