таг: хуманитарен

Шпански брод со хуманитарна помош стигна до брегот на Газа

0
Шпанскиот хуманитарен брод „Оупен Армс“ (Open Arms) денеска пристигна во близина на брегот на Газа. Бродот носи 200 тони храна која очајно...

Не можев да си ја голтам плунката, да пијам или да...

0
Харун Тулунаи, 35-годишен хуманитарен работник, бил изолиран сам во болничка соба за време на застрашувачкиот период на неизвесност за него. Жителот на...

Интернационален хуманитарен концерт – маратон за поддршка на Украина

0
Во Варшава денеска ќе се одржи меѓународен хуманитарен концерт-маратон насловен „Save Ukraine – #StopWar“, каде музичари, активисти, актери, спортисти, уметници и...

Украина договорила хуманитарен коридор со Русија за излез од Мариупол

0
Украинската вицепремиерка Ирина Верешчук изјави дека е договорен хуманитарен коридор со Русија за да им...

Украинско-рускиот бегалски коридор трае по само 4 часа дневно

0
Епилог од втората рунда преговори Украина-Русија, хуманитарен коридор. Но, што значи тоа? Преговарачот на украинската страна Михаило Подољак, истовремено и советник...