таг: Холандија

Руте: Важен е апелот на СБ на ОН за прекин на...

0
Премиерот на Холандија, Марк Руте денеска изјави дека е важен апелот на Советот за безбедност на Обединети нации за итен прекин на огнот...

Холандија станува најпривлечна дестинација за клинички истражувања

0
Холандија им овозможува на пациентите лесен пристап до здравствената заштита, покажува значителни научни резултат во истражувањето на педијатриската онкологија и нуди напредната медицинска...

Европски лидери за Косово: Деескалација со исполнување на договорот

0
Премиерите на Холандија и Луксембург побараа Косово да се придржува до планот на Европската унија, за деескалација на ситуацијата во северниот...

Во Холандија рекордно ниво на луѓе со рак на кожата, следат...

0
Властите во Холандија се обидуваат да се справат со рекордното ниво на заболени со рак на кожата во земјата, па како една од...

Атлетичарка Бол собори светски рекорд стар 41 година

0
22-годишна атлетичарка од Холандија, Фемке Бол го собори светскиот рекорд на 400 метри во сала што пред...

Случај на кравјо лудило во Холандија

0
Холандија пријави случај на говедска спонгиформна енцефалопатија (БСЕ) на сточарска фарма, нагласувајќи дека...

Франција и Англија, “лесно“ до четвртфиналето?

0
Откако Холандија и Аргентина вчера беа успешни во своите осминафинални натпревари и закажаа меѓусебен натпревар во четвртфиналната фаза, распоредот на натпреварите во Катар...

УЕФА: Холандија, домаќин на финалето на Лигата на Нации

0
Холандија во јуни ќе биде домаќин на завршниот турнир во Лигата на нации на кој покрај нив...

Русија утре ја прекинува испораката на гас за Холандија

0
Русија утре ќе ја прекине испораката на гас за Холандија, соопшти гасната компанија „Гас Тера“,...

„Кајмак“ на Манчевски започнува со работа

0
Екипа од Македонија, Данска, Холандија, Хрватска, Бугарија, Англија, Италија и Србија почнуваат со работа на новиот филм на Милчо Манчевски, „Кајмак“. „Кајмак...