таг: фудбалска

У21: Дваесет и четири фудбалери на списокот на Канатларовски за новиот...

0
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година Драган Канатларовски повика 24 фудбалери за воведните натпревари во септември во рамки на квалификациите за...

Македонија загуби од Украина, во второто полувреме се случи голем пресврт

0
Македонската фудбалска репрезентација загуби на арената „Тодор Проески“ од Украина со 2:3 во меч од...

Воска Спорт и Имери не најдоа заеднички јазик

0
По историската сезона и влезот во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), екипата на Воска Спорт...

Првата Mакедонска Фудбалска Лига, нема трпение за тренери

0
Првата Mакедонска Фудбалска Лига (ПМФЛ) често носи тренерски смени. Оваа сезона 10 од 11 учесници сменија тренери и затоа македонскиот шампионат е на...

Утре се играат натпреварите од 27 коло во Првата македонска фудбалска...

0
Утре се играат натпреварите од 27 коло во Првата македонска фудбалска лига. Досегашниот лидер Струга...

ФИФА: Македонија не ја менува својата позиција, Aргентина е прва

0
Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) во четвртокот ја објави новата ранкинг-листа на најдобри фудбалски селекции на...

Македонија спремна за првата победа во квалификациите за ЕУРО 2024

0
Македонската фудбалска репрезентација вечерва ги започнува квалификациите за пласман на Европското првенство во 2024 година....

Бруно Дита: Одиме во Скопје по трите бода

0
Во последниот натпревар од 24. коло во Првата македонска фудбалска лига денеска на Автокоманда, Скопје...

Мирсад Јонуз дебитира на клупата на Скопје против Македонија ЃП

0
По само три кола во пролетниот дел на Првата фудбалска лига падна и втората тренерска...

Работнички во Велес ќе го пречека ФК Скопје!

0
Работнички во 21. коло од Првата фудбалска лига, ќе му биде домаќин на ФК Скопје,...