fbpx

таг: фудбалер

Мал приватен авион посветен на Диего Марадона

0
Мал приватен авион посветен на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, беше претставен во Буенос Аирес На презентацијата на авионот присуствуваа ќерките на Марадона,...

Валон Етеми го води Истанбулспор кон турската елита

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Валон Етеми беше најдобар фудбалер на својот Истанбулспор во триумфот на гостувањето кај Ерзурум...

Дибала заминува во Манчестер јунајтед?

0
Аргентинскиот фудбалер Паоло Дибала ја завршува мисијата во Јувентус. Претседателот на „бјанконерите“ Андреа Ањели, минатата недела изјави дека Дибала е минато на Јуве....

Нејмар го пропушта осминафиналето од Лигата на шампионите против Реал

0
Бразилскиот фудбалер Нејмар кој настапува за Пари Сен-Жермен ќе го пропушти осминафиналето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид. Нејмар продолжува да закрепнува...

Рио Фердинанд бесен по натпреварот на „Олд Трафорд“

0
Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд го изрази својот гнев по вчерашниот натпревар на „Олд Трафорд“ во кој „црвените ѓаволите“ беа елиминирани...

Спиеш ли мирно Кристијано Роналдо? Ова момче е најмоќно меѓу фудбалерите...

0
Австрискиот фудбалер Флавиус Данилијук е најмоќен меѓу фудбалерите. Овој 20-годишен фудбалер на Ница има импресивен физички изглед. Висок е 188 сантиметри, а...

Буфон уште еднаш покажа колку го почитува Пандев – Гоче конечно...

0
Најдобриот фудбалер во историјата на Македонија, Горан Пандев во последниот ден од преодниот рок премина од Џенова во Парма. Тој на крајот на...

Рудигер се договори со Реал Мадрид

0
Германскиот фудбалер од лондонски Челси Антонио Рудигер ќе го напушти премиерлигашот на крајот на сезоната како слободен фудбалер и негов следен клуб...

Гранде Пандев промовиран во дресот на Парма

0
Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, му понуди на фудбалскиот свет уште едно големо изненадување, менувајќи ги клупските бои кога ретко...

Обвинет за насилство и силување: Фудбалерот на Манчестер јунајтед со кауција...

0
Младиот фудбалер на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд, со кауција излезе од притвор. Гринвуд заврши зад решетки, откако неговата девојка го обвини за...