таг: француски

Француски научници го опишаа првиот случај на сериозна реинфекција со јужноафрикански...

0
Француски научници го опишаа првиот случај на тешка форма на инфекција со јужноафриканскиот вид коронавирус кај пациент...

Поранешeн француски селектор во уметничко лизгање обвинет за полов напад

0
Повеќемесечната истрага против поранешниот француски селектор во уметничко лизгање Жил Бејер резултираше денеска со обвинение за „полов напад“ и „сексуално вознемирување“. Истрагата се водеше од минатиот февруари,...

Од Франција однесени 10.000 тестови во Англија за возачите на камиони

0
Тим француски пожарникари беше испратен денеска во англиското пристаниште Довер со 10.000 тестови за коронавирусот наменети за возачите на камиони кои се заглавени...