таг: Французи

Прв круг парламентарни избори во Франција

0
Над 48 милиони Французи со право на глас денеска може да гласаат во првиот круг...

Во Франција само со вакцинален сертификат, во кино, ресторан, воз

0
Рекорден број Французи синоќа се обидоа да резервираат термин за вакцинација против ковид-19, откако претседателот Емануел Макрон објави серија мерки за оние што...