таг: Фолкер

Тирк: Ужасни настани се случија во Газа во изминатите 48 часа

0
Високиот комесар за човекови права на Обединетите нации (ОН), Фолкер Тирк, изјави дека...

ОН ги обвинуваат Израел и Хамас за кршење на меѓународното право

0
Високиот комесар на ОН за човекови права Фолкер Турк упати итен повик до сите земји кои имаат влијание да преземат чекори...