fbpx

таг: „Фокскон“

Милијардер сака да купи пет милијарди дози од вакцината на БиоНТек

0
Основачот на компанијата „Фокскон“, која е главен снабдувач на технолошкиот гигант Епл, тајванскиот милијардер Тери Гоу планира да увезе на Тајван пет милиони...