таг: Фицо

Словачка ќе ги прекине испораките на оружје за Украина

0
Новиот словачки премиер, Роберт Фицо, денеска објави дека неговата земја го...

Словачка добива влада со екстремната десница

0
Претседателот на партијата СМЕР-ССД, Роберт Фицо, победникот на парламентарните избори во...