таг: финансиски

Барселона го одобри финансискиот план „тежок“ 1.5 милијарди евра за реконструкција...

0
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона го одбори новиот финансиски план, кој вклучува дополнителни 1.5 милијарди евра за реконструкција на стадионот „Камп Ноу“ и низа...

Барселона го започнува проектот вреден милијарда и пол евра

0
На референдумот во неделата Барселона го одобри новиот финансиски план вклучувајќи дополнителни милијарда и пол евра, кој ќе му овозможи на клубот да...

Пике и соопштил шокантна одлука на Барселона

0
Барселона е во големи финансиски проблеми од почетокот на пандемијата на коронавирусот, а челниците на овој клуб се обидуваат на секој начин да...

УЕФА формира фонд за помош на клубовите во криза

0
Неколку банки и финансиски институции се борат за водечка улога во пандемискиот фонд на УЕФА во вредност од седум милијарди евра. Потенцијалните заемодаватели...

Барселона доби неверојатни понуди: Подготвени сме да ви помогнеме да го...

0
Екипата на Барселона има сериозни финансиски проблеми и клубот не може да направи огромни трансфери во иднина. Ова секако е голем проблем...

Барса стравува, Баерн тргнува во шопинг

0
Барселона се наоѓа во големи финансиски проблеми, а тоа би можел да го искористи Баерн Минхен. Како што пренесува „Ел Насионал“, клубот...

Обвиненија против Организацијата Трамп и нејзиниот финансиски директор

0
Организацијата Трамп и нејзиниот главен финансиски директор се очекува да бидат обвинети за кривични дела поврзани со...