таг: финансиски

Сикорски: Полска ќе придонесе финансиски и логистички во чешкиот план за...

0
Полска ќе придонесе логистички и финансиски во чешкиот план за зголемување на испораката на муниција за Украина со нејзино купување надвор од...

Фон дер Лајен: ЕУ ќе ги користи приходите од замрзнатите руски...

0
Европската унија ќе ги користи приходите од руските финансиски средства кои се чуваат во европските банкарски институции за колективно купување оружје за Украина,...

Министерство за финансии на САД: Борбата со обидите за избегнување на...

0
Предупредувањето на Вашингтон за можно воведување санкции против странски финансиски институции придонесе да се намалат паричните трансакции меѓу Русија и такви земји како...

Конечно откриено колку заработува принцот Вилијам: Астрономската бројка ќе ве изненади

0
реклама Неодамна објавениот годишен финансиски извештај на британското кралско семејство открива дека Вилијам, принцот...

Барселона ќе жртвува 2 ѕвезди за Лионел Меси

0
Барселона се наоѓа во нови финансиски проблеми, бидејќи потребно е да ослободи дел од буџетот...

Проширена истрагата за наводно незаконско финансирање на кампањата на Макрон

0
Францускиот финансиски обвинител отвори истрага за да ги испита сомнежите за наводно незаконско финансирање на...

Јапонските власти ги поттикнуваат младите да пијат повеќе алкохол

0
Јапонската Влада е финансиски погодена од необичен проблем – младите луѓе не пијат доволно алкохол. Јапонија, заедно со неколку други земји во...

Челси тргнува во финална акција за Обамејанг и за Де Јонг

0
Челси ќе направи обид да ги искористи сериозните финансиски проблеми на Барселона и да ги „грабне“ Пјер-Емерик...

Хрватска официјално примена во еврозоната

0
Советот за економски и финансиски работи на Европска Унија (Екофин) ги усвои трите конечни правни...

Финансиските санкции на Западот кон Русија ја урнаа рубљата

0
Острите финансиски санкции на Западот против Москва го даваат првиот ефект. Руската национална валута падна на рекордно ниво. Имено, рубљата загуби...