fbpx

таг: финансиски

Проширена истрагата за наводно незаконско финансирање на кампањата на Макрон

0
Францускиот финансиски обвинител отвори истрага за да ги испита сомнежите за наводно незаконско финансирање на...

Јапонските власти ги поттикнуваат младите да пијат повеќе алкохол

0
Јапонската Влада е финансиски погодена од необичен проблем – младите луѓе не пијат доволно алкохол. Јапонија, заедно со неколку други земји во...

Челси тргнува во финална акција за Обамејанг и за Де Јонг

0
Челси ќе направи обид да ги искористи сериозните финансиски проблеми на Барселона и да ги „грабне“ Пјер-Емерик...

Хрватска официјално примена во еврозоната

0
Советот за економски и финансиски работи на Европска Унија (Екофин) ги усвои трите конечни правни...

Финансиските санкции на Западот кон Русија ја урнаа рубљата

0
Острите финансиски санкции на Западот против Москва го даваат првиот ефект. Руската национална валута падна на рекордно ниво. Имено, рубљата загуби...

Барселона го одобри финансискиот план „тежок“ 1.5 милијарди евра за реконструкција...

0
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона го одбори новиот финансиски план, кој вклучува дополнителни 1.5 милијарди евра за реконструкција на стадионот „Камп Ноу“ и низа...

Барселона го започнува проектот вреден милијарда и пол евра

0
На референдумот во неделата Барселона го одобри новиот финансиски план вклучувајќи дополнителни милијарда и пол евра, кој ќе му овозможи на клубот да...

Пике и соопштил шокантна одлука на Барселона

0
Барселона е во големи финансиски проблеми од почетокот на пандемијата на коронавирусот, а челниците на овој клуб се обидуваат на секој начин да...

УЕФА формира фонд за помош на клубовите во криза

0
Неколку банки и финансиски институции се борат за водечка улога во пандемискиот фонд на УЕФА во вредност од седум милијарди евра. Потенцијалните заемодаватели...

Барселона доби неверојатни понуди: Подготвени сме да ви помогнеме да го...

0
Екипата на Барселона има сериозни финансиски проблеми и клубот не може да направи огромни трансфери во иднина. Ова секако е голем проблем...