таг: финансирање

Унгарија предлага криминализација на финансирањето изборни кампањи од странство

0
Унгарската влада сака да го криминализира странското финансирање на изборните кампањи според најновиот...

Бајден потпиша: Нема пари за помош на Израел и Украина

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден потпиша предлог-закон за финансирање на владата кој не вклучува...

ММФ ѝ одобри на Украина кредит од 15,6 милијарди долари

0
Се очекува со оваа одлука да се мобилизира концесиско финансирање од големи размери...

Шулце: Германија ветува 200 милиони евра помош за внатрешно раселените лица...

0
Германија ќе и даде на Украина дополнителни 200 милиони евра за финансирање на програмата за...

Продолжува амандманската расправа за ребалансот на Буџетот

0
Комисија за финансирање и буџет денеска треба да ја продолжи амандманската расправа за ребалансот на Буџетот. ...

Продолжува расправата за ребалансот на Буџетот

0
Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска треба да ја продолжи расправата за ребалансот на Буџетот. ...

Граѓаните сепак ќе добијат повисоки сметки за струја ако ДДВ-то во...

0
Пратениците во комисијата за финансирање и буџет втор ден дебатираат за предлогот на Владата, ДДВ-то на струјата да се намали од 18 на...

Почна амандманската расправа за измените со кои се предлага намалување на...

0
Комисијата за финансирање и буџет како матична собраниска комисија денеска ја почна амандманската расправа по Предлог-измените на Законот за додадена вредност со кои...

Ковачевски: Со ребалансот на Буџетот главни приоритети остануваат здравјето, здравата економија...

0
Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска го започна претресот по Ребалансот на Буџетот. Согласно Деловникот, претресот треба да заврши за десет дена....