fbpx

таг: финале

ВИДЕО: Украинците на Евровизија порачаа: Ве молиме помогнете ни, помогнете му...

0
Украинците настапија во големото финале на Евровизија вечерва на 12. Публиката цело време аплаудираше со нив, а на крајот добија уште еден...

На Евровизија води Велика Британија – дали ќе остане на врвот?

0
Во големото финале на Евровизија моментално води Велика Британија со 235гласови, а веднаш зад неа се Шведска (214) и Шпанија (190) Финалето...

Манескин со нов сингл во Торино – Дамијано: Имам 2 совети...

0
Во големото финале на Евровизија вечерва, по сите овогодинешни натпреварувачи настапи групата Манескин која лани победи и го донесе натпреварот во Торино. ...

Сенегал е нов шампион на Африка

0
Сенегал во своето трето финале дојде до првиот трофеј на Африканскиот куп на нации.Сенегал уште во седмата минута можеше да дојде до водство,...

Матијас Гидсел заработи тешка повреда

0
Матијас Гидсел заработи повреда во првата минута од „малото финале“ на ЕП 2022 во Будимпешта. Деталните лекарски прегледи покажаа дека Матијас Гидсел,...

Шпанија и Шведска за ракометна историја во утрешното финале

0
Репрезентациите на Шпанија и Шведска ќе играат во утрешното финале на Европското ракометно првенство, кое на поуспешниот тим ќе му донесе историски успех....

Александар Зверев го освои Завршниот Мастерс во Торино

0
Александар Зверев славеше во големото финале над големиот ривал Данил Медведев по сетови 6-4, 6-4 и го освои Завршниот Мастерс во Торино. ...

Емил Павлов се пласира во финалето на СП во Дубаи

0
Македонскиот каратист Емил Павлов избори финале на Светското првенство во Дубаи. Македонецот ќе се бори за златото категоријата до 67 килограми,откако во...

Франција ја совлада Белгија за финале во Лигата на Нации

0
Франција закажа финале со Шпанија во недела од 20.45 часот во Милано, откако вечерва во спектакуларниот меч во Торино со безброј шанси, многу...

Нов скандал: Постојат сомнежи дека евровизискиот тим на Малта потрошил илјадници...

0
Зад нас е 65-то финале на Евровизија, но скандалите поврзани со овој музички фестивал и неговите учесници не престануваат дури и по...