fbpx

таг: Фејсбук

Д-р Беќаровски: Вчера стававте слики од дочек на Стара нова година,...

0
На својот Фејсбук профил токсикологот д-р Нико Беќаровски упати критика до сите оние кои деновиве прославуваа стара нова година. До...

Анкета: Фејсбук најлоша компанија во светот за 2021 година

0
Технолошкиот гигант Фејсбук, неодамна преименуван во Мета е „најлошата компанија” во светот за 2021. Ова е утврдено по гласањето на повеќе од 1.500...

Да му помогнеме на Филип: Потребно е да замине во Турција...

0
Во фејсбук групата „Хуманитарна помош“ се споделува апелот на мајката на Филип кому му е потребна трансплантација на бубрег и плазмофереза. Зафатот...

Д-р Кунгуловски: Непрележаните и невакцинираните имаат најголем ризик за сериозен тек...

0
Д-р Горан Кунгуловски, на Фејсбук ги анализира последните бројки на заразени од Ковид-19 во државава и открива кој има поголеми шанси да се...

Нов колапс на Инстаграм и Фејсбук ширум светот

0
Корисниците на Инстаграм и Фејсбук од голем број земји денеска повторно се пожалија на големи прекини, јави Интѕернет страницата Downdetector, која ги следи...

Фејсбук го укинува системот за препознавање лица

0
Фејсбук денеска соопшти дека го укинува својот систем за препознавање лица, кој автоматски ги идентификува корисниците на фотографиите и видеата, наведувајќи ја зголемената...

И Фејсбук си го смени името, ќе се вика Мета

0
Извршниот директор на Фејсбук, Марк Цукерберг денеска претстави серија нови концепти насочени кон „Метаверзумот“, пренесува Гардијан.  Тој најави и дека компанијата ќе...

Сè за посети: „Фејсбук“ намерно дозволува ширење на омраза

0
Поранешната вработена во „Фејсбук“, Френсис Хауген изјави пред британските пратеници дека објавувањето содржини кои поттикнуваат омраза е „најдобар начин да се развие“ социјалната...

Албанија ќе испрати два сателита во вселената

0
Албанскиот премиер Еди Рама објави видео на Фејсбук каде се чини дека комуницира за лансирањето...

Фејсбук ќе плати 14 милиони долари поради дискриминација

0
Фејсбук се согласи да плати 14,24 милиони долари за да го запре гонењето на американските...