таг: уште

Стано: ЕУ сè уште очекува имплементација на сите одредби од Договорот...

0
Европската унија сè уште очекува имплементација на сите одредби од Договорот за патот кон нормализација меѓу Косово и Србија, без оглед на препораката...

Бугарија оди на шести избори за три години

0
Бугарија се подготвува за уште едни општи избори, шести од април 2021 година,...

ЕУ ја прошири листата на санкционирани поради врски со ИД и...

0
Советот на ЕУ денеска одлучи да додаде уште две лица на листа на поединци, групи, компании и субјекти кои се предмет рестриктивни мерки...

Мишелин ѕвезди во вселената: Најскапиот оброк во светот ќе чини речиси...

0
Менито сè уште не е завршено, но треба да биде „егзотично“ и инспирирано од истражувањето на вселената во последните 60 години и од...

Уште два нови случаи на пертусис во Куманово

0
Уште два нови случаи на пертусис се евидентирани во Куманово, соопштија денеска од Центарот за јавно здравје Куманово. Четиримесечно бебе и шестгодишно дете...

Над 50 земји ги осудуваат нелегалните избори на Русија на окупираните...

0
Украина, уште 56 земји и Европската унија го осудија незаконски организираното гласање на териториите окупирани од Русија во Украина, како дел од руските...

Администрацијата на Бајден објави план за испраќање оружје во вредност од...

0
Администрацијата на Бајден во вторникот објави уште еден пакет воена помош за Украина во вредност од 300 милиони долари, по неколкумесечно предупредување дека...

Литванија затвори уште две гранични точки со Белорусија

0
Литванија денеска затвори уште две гранични точки со Белорусија поради закани по националната безбедност. – Презедовме мерки за ограничување на движењето на...

Нова хуманитарна помош од САД за Појасот Газа

0
САД денеска најавија дека ќе испратат хуманитарна помош од уште 53 милиони долари за Палестинците во Појасот Газа, каде Израел војува против Хамас....

Линии со „кокаин“ на скалите на Парламентот во Тирана

0
Пленарната седница во Парламентот на Албанија уште еднаш почна и заврши со тензии...