fbpx

таг: уште

Швајцарија раме до раме со Франција

0
Фудбалската репрезентација на Швајцарија не дозволи изненадување и уште еднаш покажа дека е во европскиот „крем“, па...

Среќата нема да ги придружува: На овие хороскопски знаци им претстои...

0
Се уште сме управувани од Стрелец, а соѕвездието на планети во тој знак ќе се погрижи никому да не му недостига акција и...

Киев се бори со најголемиот прекин на струја од почетокот на...

0
Две третини од Киев сè уште е без електрична енергија, еден ден откако насилните руски...

Киев: Од почетокот на војната загинаа 437 украински деца

0
Бројот на загинати и повредени, сепак, не е конечен бидејќи сè уште се проверуваат информациите...

Видеолотарија со поддршка за КФСМ во претквалификациите за Евробаскетот 2025

0
Под слоганот ИГРАЈ СО НАЈДОБРИТЕ, Видеолотарија Касинос Австрија уште еднаш гласно и без задршка, застанува на линијата...

Лидерите на ЕУ ќе продолжат да се договараат околу ограничувањата на...

0
Лидерите на Европската унија завршија уште една дебата за одговорот на блокот на енергетската криза...

Во Украина 1.100 населени места сè уште се без струја по...

0
Во Украина повеќе од 1.100 населени места сè уште се без струја по руските удари...

Два гола на Кавани беа доволни само за бод на Валенсија

0
Елче ги шокираше „лилјаците“ уште во 29. минута со гол од пенал кој го искористи Пере Миља,...

Најмалку 22 мртви во експлозија во рудникот за јаглен во Турција

0
Најмалку 22 луѓе загинале а уште 17 други се повредени во експлозијата во рудникот за...

Тонали: Смешно, срамно судење, ајде да играме кошарка ако не!

0
Германецот покажа директен црвен картон за Фикајо Томори уште во 18. минута од мечот, а згора на...