таг: училишта

Деца од градинките и основните училишта во Охрид ја преработија песната...

0
Деца од градинките и основните училишта во Охрид ја преработија песната „We are the world” во чест на другарчињата болни од ретки болести....

Речиси 30 училишта во Белгија денеска затворени поради закани за бомби

0
Десетици белгиски училишта во окрузите Брисел и Брабант денеска нема да отворат за...

Србија: Во 97 основни училишта утрово стигнале дојави за поставени бомби...

0
Дури 97 основни училишта во Белград, како и некои средни училишта утринава добиле дојави за...

Ружиќ: Дојавите за бомби во сите 23 средни училишта во Белград...

0
По дојавите за поставени бомби во 23 средни училишта и гимназии во Белград, припадниците на Министерството за внатрешни работи интервенирале, извршиле...

Училиштата во Србија забрануваат мобилни телефони за време на часовите

0
За седум дена две основни училишта во Србија забранија користење на мобилни телефони за време на наставата. Училиштата донесоа ваква...

Во скринингот за ковид-19 опфатени 364 основни и 109 средни училишта

0
Во вкупно 364 основни и 109 средни училишта во Македонија идната недела ќе почне скринингот за ковид-19 кај 8.178 ученици, соопшти Министерството за...

Чешка ги олабавува мерките, заврши вонредната состојба

0
По повеќемесечна блокада, Чешка од денеска отвора библиотеки, училишта, зоолошки градини и некои продавници. Шестмесечната вонредна состојба...

Неизвесно е отворањето на британските средни училишта по Божиќ

0
Неизвесно е дали сите средни училишта во Велика Британија ќе ја продолжат наставата по Божиќ, соопшти утрово кабинетот на секретарот на...

Бугарија: Училиштата, рестораните, трговските центри затворени до 31 јануари

0
Бугарија планира средните училишта, рестораните и трговските центри да останат затворени до 31 јануари, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот и...