fbpx

таг: успешен

Победа на Симева, Србљак во главната фаза

0
Македонската тенисерка Александра Симева имаше успешен старт на ИТФ-фјучрс турнирот во Анталија, Турција, вреден 15.000 долари и обезбеди учество во главната фаза. ...

Успешен настап на македонската скајринг репрезентација на ЕП во Португалија

0
Македонската репрезентација имаше успешен настап на Европското првенство во скајранинг, најекстремната форма на планинско трчање, кое изминатиот викенд се одржа во Сао Педро...

Тајната на бруталниот изглед на Роналдо: Иако тренира како „луд“, користи...

0
Тој е успешен, богат, но не и семоќен, па тајната на неговиот изглед лежи во уникатната диета што ја следи со години. ...

ЖРК Вардар го елиминира тимот на Приштина

0
Ракометарките на Вардар имаа успешен старт по враќањето на европската сцена и го елиминираа тимот на Приштина во нокаут-фазата на ЕХФ Европскиот...

Сите услуги на KARIERA.mk БЕСПЛАТНИ за сите ЖЕНИ-ПРЕТПРИЕМАЧИ до крајот на...

0
Да се ​​биде успешен претприемач овие денови може да значи многу работи, но најмногу бара висок степен на амбиција и позитивен резултат....

Викенд хороскоп: Авантури, страст, емоции, што ве очекува вас викендов?

0
ОВЕНВи претстои успешен и среќен викенд. Сè оди според планот и задоволни сте со тоа како се одвиваат нештата. На финансиски план, потребно...