таг: успеа

ВИДЕО / ПСЖ не победи на дебито на Луис Енрике и...

0
Францускиот првак Пари Сен Жермен не успеа да стигне до победа на стартот на новиот...

Роџер Федерер, најсреќeн со победата на Карлос Алкараз

0
Новак Ѓоковиќ не успеа да ја мине последната пречка на годинешниот „Вимблдон“, откако загуби во...

Ја мразеле, а сега мораат да и се поклонуваат: Животниот пат...

0
реклама Како кралицата Камила успеа да ја победи волјата на кралицата, Дијана, најомилената принцеза во...

ЛА Лејкерс и Атланта Хокс си обезбедија место во плеј-офот

0
Лејкерси во трилер натпревар ја победија Минесота, додека Атланта успеа да го изненади Мајами. Лејкерси успеаја да ја совладаат Минесота иако губеа во...

Турската опозиција не се договори за единствен противкандидат на Ердоган

0
Турската опозиција не успеа да се договори за единствен кандидат за претседателските избори,...

ВИДЕО / После Милан и Наполи елиминиран од Купот на Италија

0
Последнопласираниот тим во Серија А, Кремонезе, успеа да направи вистински подвиг и да го елиминира лидерот Наполи...

Роналдо: Aл Наср? Не, не, тоа дефинитивно не е точно

0
Кристијано Роналдо успеа да им го украде шоуто на соиграчите и нивната блескава игра со која ја...

Најмладиот дебитант на италијанската репрезентација во последните 100 години

0
Италија не успеа да се пласира на Светското Првенство во Катар, па овој период го искористи за...

Видеолотарија Касинос Австрија со донација од 1.000.138 денари, придонесе за модерно,...

0
Со донација од 1.000.138,00 денари, Видеолотарија Касинос Австрија успеа да придонесе да биде ставено во функција, инклузивното...

Мајсторски гол на Барди од слободен удар против Монако (ВИДЕО)

0
Македонскиот репрезентативец Енис Барди успеа да постигне гол во Лигата на Европа за Трабзонспор, во натпреварот против...