таг: управата

ПСЖ може да му го раскине договорот на Рамос, ама ако...

0
Откако угледниот „Ле Паризиен“ објави дека управата на Пари Сен Жермен почна сериозно да ја разгледува опцијата веќе во јануари да го раскине...

МЗ: Да се почитуваат препораките за заштита од топлотниот бран

0
Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, информираме дека во текот на следните два дена (од 4-5.08.2021 година – среда до четврток), целата...

УЈП: Граѓаните да си ги проверат пријавите за данок на личен...

0
Управата за јавни приходи (УЈП) ја информира јавноста дека започнале со активноста за генерирање и доставување на...

УЈП: Помош од државната каса добиле и компании што не ги...

0
Управата за јавни приходи и трудовиот инспекторат при проверки на фирми утврдиле дека компании кои добиле државна помош не ги исполнувале условите да...

Нови 306 работодавачи добиле државни пари, а не исплатиле плата

0
Директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска, денеска соопшти дека нови 306 работодавачи ја злоупотребиле...

Британските затвори предлагаат бесплатна марихуана за осудениците

0
Управата на британските затвори предлага да се воведе бесплатна марихуана за затворениците, со цел да се намали смртноста од предозирање со тешки дроги,...

Лукаревска: Некаде е извршена присилна наплата поради злоупотреба на државната помош

0
Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска денеска на прес-конференција, информира дека кај дел од компаниите за кои беше...

Реал Мадрид поради „Сантијаго Бернабе“ се задолжи со дополнителни 160 милиони...

0
Поради пандемијата на коронавирусот, управата на Реал Мадрид е приморана да подигне нов кредит за да го заврши реновирањето на ултра модерниот стадион....

Раскол помеѓу Јувентус и Дибала, приказната за новиот договор има две...

0
Пауло Дибала и управата на Јувентус започнаа медиумско препукување окоу новиот договор на Аргентинецот, а двете страни имаат различно видување на работите. ...