таг: управата

Уапсен Милан Радоичиќ

0
Полициски службеници на Управата за криминалистичка полиција денеска го приведоа Милан Радоичиќ, кому...

МЗ: „Мој термин“ функционира непречено

0
Од Управата за електронско здравство информираат дека националниот систем за електронска евиденција во здравството, „Мој термин“, функционира непречено. Пациентите можат...

Британците добија дозвола за нивното прво лансирање во вселената

0
Управата за цивилно воздухопловство на Британија (CAA) ја овласти Virgin Orbit да го изврши првото британско лансирање во вселената. АЦВ ја избра...

Мијалков стана дедо – му се роди внука!

0
Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков вчера стана дедо. Имено, сопругата на неговиот постар син, Јордан Мијалков, Анастасија...

ФДА пријави ризик од воспаление на срцето по вакцината Новавакс против...

0
Американската управата за храна и лекови (ФДА) изрази загриженост за можниот ризик од воспаление на срцето од вакцината за Ковид-19 на Новавакс, дури...

ФДА одобри четврта доза од вакцините Фајзер и Модерна за луѓе...

0
ФДА – Управата за храна и лекови на САД одобри четврта доза од вакцините Фајзер и Модерна за луѓе над 50 години. ...

Одбојкарскиот клуб „Ускана“ во иднина ќе регрутира првотимки од основните училишта...

0
Управата на Одбојкарскиот клуб „Ускана“ од Кичево прави напори во повеќе основни училишта од општината да...

Формула 1 во Сингапур ќе се вози до 2028 година

0
Управата на Формула 1 денес го продолжи договорот со организаторите на трките во Сингапур на уште седум години, до 2028 година. ...

Во САД одобрен првиот орален лек против ковид-19

0
Управата за храна и лекови на САД го одобри првиот третман за ковид-19 во домашни...

Монако го врати Саша Обрадовиќ

0
Управата на Монако денеска ја прекина соработката со тренерот Звездан Митровиќ, кој ја плати цената од пет порази во Евролигата. Челниците на...