таг: уништувањето

Кремљ: Украина ја саботираше браната

0
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, во првата реакција на уништувањето на браната Каховка,...

Украина: Од излевањето на водата од уништената брана загрозени 16 000...

0
По уништувањето на браната Нова Каховка во областа Херсон на југот...