fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: Унгарија

Сијарто: Брисел ја притиска и уценува Унгарија

0
Унгарија е изложена на континуирани напади од Брисел и притисоци за ја промениме секоја наша одлука, изјави денеска унгарскиот министер за надворешни работи,...

Унгарците не можеа да се контролираат по голот против Франција, новинарката...

0
Репрезентациите на Унгарија и Франција го одиграа првиот натпревар во саботата на Европското првенство, ремизирајќи 1:1. Французите беа апсолутни фаворити во...

Индискиот сој на коронавирусот пристигна и во Унгарија: Потврдени два случаи!

0
Унгарија идентификуваше два случаи на индискиот вид на коронавирусот, која за првпат беше откриена во Индија, соопштија денеска здравствените власти. – Индискиот...

Унгарија почнува повторно да се отвора откако администрира 2,5 милиони вакцини

0
Унгарија им дозволи на луѓето кои обезбедуваат услуги со близок контакт, како што се фризери и козметичари, од денеска да ги отворат своите...

Орбан, Салвини и Моравиецки поставија темели на нов сојуз

0
Премиерите на Унгарија и Полска, заедно со лидерот на италијанската партија Лига, во Будимпешта поставија нови темели...

Заклучување во Унгарија, Орбан: Никој нема да биде оставен сам на...

0
Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан изјави денеска дека никој нема да биде „оставен сам на себе“ и...

Унгарија е прва земја во ЕУ која ја употребува вакцината „Sputnik...

0
Унгарија од денеска е прва земја на Европската унија која ја употребува руската вакцина провит коронавирусот „Sputnik...

Унгарија прва во ЕУ планира да набави вакцини и од Кина

0
Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, изјави дека Будимпешта би можело да потпише договор за набавка на кинеската...

Унгарија прва во ЕУ почна со вакцинацијата против коронавирусот

0
Унгарија денеска почна со вакцинирање на здравствените работници со вакцината на Фајзер/БиоНТек против коронавирусот, еден ден порано отколку во повеќето други...

Унгарија почна да ги вакцинира здравствените работници

0
Унгарија денеска почна со вакцинирање на здравствените работници со вакцината на Фајзер/БиоНТек против коронавирусот, еден ден порано отколку во повеќето други земји на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави