таг: убиство

Уапсени две лица осомничени за нападот во Католичката црква во Истанбул

0
Турските власти уапсија двајца вооружени напаѓачи осомничени за убиство на едно лице за време на неделната богослужба во Католичката црква во Истанбул,...

Ново убиство во Косово, трето за помалку од една недела

0
Првото убиство се случи минатиот петок, на 5 август, во локалот „Бон виван“ во центарот на Приштина, каде што едно лице...

Доживотен затвор за убиецот на 18 годишната девојка во Урошевац

0
„Обвинетиот Дардан Криваќа за кривично дело „тешко убиство“ е осуден на доживотен затвор“. Другиот обвинет Арбер Сејдиу е осуден на...

Вучиќ: Масовното убиство кај Белград е терористички чин

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека масовното убиство кај Белград е терористички...

Нова.бг: Осомничениот 14-годишник за убиството на Македонецот е приведен

0
Четиринаесетгодишникот приведен за убиство на Македонец во „Сончев Брег“ има криминално...

Уапсен напаѓачот кој со лак и стрела уби и рани неколку...

0
Норвешката полиција уапси маж осомничен за убиство на пет лица и за ранување на две...

Ејми Локејн повторно зад решетки откако пијана усмрти жена: Зошто актерката...

0
Осудена за убиство на жена додека возела пијана, Локејн го одлежала своето време и ги поминала следните пет години како модел-граѓанин, соочувајќи...

Денеска ново рочиште за аферата „Монструм“

0
Во петкратното убиство кај Смилковското Езеро настрадаа четири момчиња: Кире Тричковски, Филип Славковски, Цветанчо Ацковски и Александар Наќевски и рибарот Борче Стефановски. ...