таг: убедливата

Сакраменто Кингс во плеј-офот, по 17 годишното отсуство

0
Со убедливата победа против Портланд во Орегон со резултат 120:80, кошаркарите на Сакраменто и дефинитивно обезбедија пласман во плеј-офот. „Кралевите“, кои имаат скор...