fbpx

таг: турска

Туристите уживаат во изгрејсонцето во Кападокија

0
Во турска Кападокија секое утро се организираат тури со балони за туристите кои сакаат да уживаат во воздушниот поглед на прекрасниот пејзаж, пишува...

ФОТО | Погледнете како изгледа популарната Хурем Султан во 8-от месец...

0
Прекрасната 37-годишна турска актерка Мерием Узерли која стана позната по нејзината улога во хит-серијата „Величествениот“, каде што ја толкуваше улогата на Хурем...