fbpx

таг: турнеја

Кобајаши победник на вториот натпревар од турнејата „Четири скокалници“

0
Јапонецот Рјоју Кобајаши е победник на денешните ски-скокови од новогодишната турнеја „Четири скокалници“. По триумфот во Оберстфорд остварен пред три дена, Кобајаши...

Блинкен ја заврши посетата на Блискиот Исток

0
Американскиот државен секретар Антони Бликен денеска ја заврши дводневната турнеја на Блискиот Исток, чија цел беше да...

ВИДЕО: Северина со „The Magic Tour“ повторно го поврза регионот

0
Четвртата регионална турнеја на Северина, „The Magic Tour“ заврши отприлика ова време минатата година, со идеја за нејзино продолжување и на почетокот...