fbpx

таг: тужат

„Порнхаб“ заврши на суд: 34 жени ja тужат компанијата за објавување...

0
Триесет и четири жени го тужат Сајтот Порнхаб повторно е мета на напади, откако 34 жени го тужеа оваа недела, тврдејќи дека без...

Русија ги тужи Гугл, Фејсбук, Твитер, ТикТок и Телеграм

0
Руските власти тужат пет медиумски платформи, вклучувајќи ги Гугл, Фејсбук и Твитер, за наводно дека не ги...

Семејствата на починати од Ковид го тужат премиерот Џонсон

0
Премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон, го тужат околу 2.000 семејства кои изгубиле еден или повеќе членови...