fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: тужат

„Порнхаб“ заврши на суд: 34 жени ja тужат компанијата за објавување...

0
Триесет и четири жени го тужат Сајтот Порнхаб повторно е мета на напади, откако 34 жени го тужеа оваа недела, тврдејќи дека без...

Русија ги тужи Гугл, Фејсбук, Твитер, ТикТок и Телеграм

0
Руските власти тужат пет медиумски платформи, вклучувајќи ги Гугл, Фејсбук и Твитер, за наводно дека не ги...

Семејствата на починати од Ковид го тужат премиерот Џонсон

0
Премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон, го тужат околу 2.000 семејства кои изгубиле еден или повеќе членови...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави