fbpx

таг: труење

Десетици деца низ Европа затруени со салмонела – најверојатно од Киндер...

0
Многу деца во неколку европски земји страдаат од труење со храна откако се заразиле со салмонела, а се верува дека оваа...

Роман Абрамович имал симптоми на труење на мировните преговори за Украина

0
Роман Абрамович имал симптоми на труење за време на мировни преговори во Киев во почетокот...