fbpx

таг: Тројца

Се урна зграда во Индија, има жртви

0
Најмалку тројца луѓе загинаа, а 11 се повредени во уривање на трошна станбена...

За помалку од 16 часа од лансирањето: Астронаутите со ракетата „Спејс...

0
Четворица астронаути, тројца од НАСА и еден од Европската вселенска агенција (ЕСА), успешно пристигнаа на...

Тројца жители на Македонија заразени со подвидот на омикрон

0
Тројца жители на Македонија се заразени со подвидот на сојот омикрон, наречен БА.2 или како што некои научници го нарекуваат „стелт омикрон“ пишува...

Уапсени тројца Албанци кои побегнале од полициска станица на Крит

0
Грчката полиција уапси тројца Албанци од група од петмина осуденици кои во понеделникот наутро побегнаа...

ФОТО: Македонското знаме развиорено на ЗОИ во Пекинг

0
Македонија претставена од тројца скијачи ќе партиципира на ЗОИ во Пекинг. На свеченото отворање проделифилира дел од нашата експецидија. Знаменосец беше Дардан...

Дани Алвеш нема да игра за Барселона во Лигата на Нации

0
Фудбалскиот клуб Барселона регистрираше четворица нови фудбалери, но само тројца може да пријават во УЕФА за натпреварите од Лигата на Европа. ...

Нови случаи на коронавирус во Барселона, Чави нема на располагање ниту...

0
Уште тројца фудбалери на шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона се позитивни на коронавирус што дополнително му ја отежнува задачата на тренерот Чави пред следниот...

Елмас кандидат за играч на колото во ЛЕ, можете да гласате...

0
Елмас заедно со уште тројца фудбалери е во трка за фудбалер на колото во Лига Европа, уште едно големо признание за нашиот фудбалер....

Ги спасила мачка, тројца станари преживеале пожар во зграда благодарение на...

0
Живот на тројца станари во американскиот град Сиракјус изгледа дека биле спасени од мачка, бидејќи ги разбудила откако избувнал пожар. Пожарот избувнал...

Тројца пациенти починаа во штипскиот ковид центар

0
Тројца пациенти на возраст од 63 до 73 години од Берово, Пробиштип и село Тодоровци ја загубија битката со коронавирисот на инфективното одделение...