таг: три

Катастрофални поплави во Авганистан, голем број загинати

0
Три авганистански провинции се погодени од разорни поројни поплави бидејќи новиот бран водени стихии се заканува во северниот дел на земјата, соопштија денеска...

Над 20 приведени во антитерористичка акција против Исламска држава во Турција

0
Дваесет и три осомничени членови на џихадистичката група Исламска држава (ДАЕШ) се приведени во голема антитерористичка операција спроведена во седум турски окрузи, соопшти...

Во руски напад на Запорижја загинати три лица, 13 се повредени...

0
Во Запорижја три лица загинаа, а 13 други се повредени, меѓу кои и едно дете, како резултат на удар на руските војници, објави...

Најмалку три деца ранети во пукањето во училиштето во Финска

0
Најмалку три деца се повредени во инцидентот во основно училиште во финскиот град Вантаа, северно од главниот град Хелсинки, соопшти полицијата, пренесе ДПА...

Три хороскопски знаци конечно ќе го решат финансиското прашање

0
Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот кои ќе имаат голема среќа со финансиите...

Во руските напади на регионите Харкив, Суми, Херсон, Никопол, Запорижја со...

0
Ноќта, на 27 март, руските агресори со три беспилотни летала Шахед го нападнаа Изиум во областа Харкив, при што уништија гимназија и повредија...

Три хороскопски знаци на кои ќе им се случи најголема промена...

0
Три хороскопски знаци може да очекуваат возбудлива пролет 2024… Дали сте меѓу нив? Финансиска добивка, унапредување на работа и подобрување на многу...

(ВИДЕО) Украински беспилотни летала погодија уште една рафинерија во Русија, петта...

0
Во Русија, ноќта кон петокот, на 15 март, три беспилотни летала погодија нафтена рафинерија во регионот Калуга, при што беше предизвикан пожар. Според...

Гори Грција: Студентите палат, бесни поради изедначувањето на државните и приватните...

0
Четири возила се запалени до пепел, а на три има сериозна материјална штета по инцидентите што се случија во текот на...

Што научивме од Ковид19?

0
Три години се живееше во ограничувања и со рестриктивни мерки, а враќање на животот во нормала одеше постепено. Но, сега откако научивме да...