fbpx

таг: Триесетте

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнува Светата маченичка Јулијанија и...

0
Светата маченичка Јулијанија и шестотини и триесетте маченици со неа Оваа славна девица и маченичка беше родена во Никомидија од родители незнабожци....

За пет години, државните фирми оствариле само 2 проценти раст

0
Триесетте најголеми претпријатија со државен капитал од 2015-та до 2019-та година оствариле вкупен раст на приходите од...