fbpx

таг: Тргувањето

Крипто-валутите, рецепт за „брзи пари“, но Македонија нема регулатива за појавата

0
Тргувањето со крипто-валути, односно со виртуелни пари кои се собираат преку Интернет, за некои поединци е начин за брза заработка. Вредноста на првата...