fbpx

таг: трговијата

Конфликтот во Украина веројатно ќе го отежне пристапот до храна и...

0
Брзата проценка на УНКТАД за влијанието на војната врз трговијата и развојот покажува нагло влошување на изгледите за светската економија, при...

Американскиот гигант Амазон со најголеми приходи досега

0
Американскиот гигант во онлајн трговијата Амазон оствари во четвртото тромесечие минатата година најголем квартален приход досега, кој првпат ја надмина границата од 100...