fbpx

таг: тргна

ДЕЛИРИУМ – Македонија води со 1-0 со голот на Алиоски (ВИДЕО)

0
Фудбалската репрезентација на Македонија тргна според планот и рано дојде до предност во мечот против Исланд со (1-0). Уште во седмата минута...

Њукасл понудил 55 милиони евра за Тер Штеген

0
Англиски Њукасл тргна во изградба на супермоќен тим откако саудискиот принц престолонаследник и најбогат шеик со проценето богатство од 360 милиони долари, Мохамед...