fbpx

таг: траење

Сицилија стравува од пожарите, прогласена вонредна состојба

0
Регионалната Влада на Сицилија прогласи вонредна и кризна состојба во траење од шест месеци поради пожарите што...

Од понеделник Бугарија 10 дена со најстроги рестрикции

0
Oд понеделник во Бугарија се воведуваат рестриктивни мерки во траење од десет дена, најави денеска министерот за здравство на Бугарија, Костадин Ангелов на...

Од денес попладне оние кои од Велика Британија ќе пристигнат на...

0
Државен карантин во траење од седум дена и тридневна домашна изолација воведува Кипар за сите оние кои ќе пристигнат од Велика Британија,...