fbpx

таг: траеше

Русија бара НАТО да се повлече од Бугарија и Романија!

0
Највисоките американски и руски дипломати за време на средбата, која траеше околу час и половина, не успеаја да ги усогласат ставовите....

Извршена трансплантација на срце кај 53-годишен пациент со тешка срцева аномалија

0
Неколку часа траеше трансплантацијата на срце кај 53 годишниот пациент, кој имаше тешка срцева аномалија. Тој сега влегува во период во кој го...

Федерер го победи Најки и го врати својот заштитен знак

0
Судскиот спор траеше речиси две години. Рожер Федерер конечно по судски пат го врати својот препознатлив знак „РФ“. Швајцарецот привремено ја...