fbpx

таг: традицијата

Што треба да има на бадниковата трпеза за да имате среќа...

0
Според традицијата, на трпезата на Бадник треба да има непарен број јадења. Неопходно е да се стави храна што ќе ви донесе среќа,...

Британските гардисти ја чуваат најскапата недвижност во светот: Тешко дека некогаш...

0
Бакингемската палата, според луксузот, традицијата, но и цената, останува на тронот на престижните светски недвижнини и по 2020 година. Британските...

ФОТО: Како почнале да се китат елки за Божиќ и Нова...

0
На традицијата за китење инсистирал германскиот принц Алберт, откако се оженил со англиската кралица Викторија во февруари 1840 година. Тој...