таг: Традиционалното

Твитер доби ново лого: Илон Маск ја замени сината птица со...

0
Традиционалното лого на сината птица на Твитер е заменето со слика на кучето Шиба Ину, популарно меме од 2013 година, што е исто...

Во центарот „Рокфелер“ во Њујорк: Најпознатата новогодишна елка со 50.000 сијалички...

0
Традиционалното вклучување на светилките на елката пред центарот „Рокфелер“, кое секоја година со нетрпение го очекуваат илјадници луѓе и туристи во...