fbpx

таг: традиционалната

ФОТО: Кортни Кардашијан во бизарна комбинација на третата венчавка

0
Наместо традиционалната бела венчаница, Кортни овојпат се одлучи за похрабра комбинација. По венчавката во Лас Вегас и минатонеделната венчавка во Лос...

Во Москва парада за Денот на победата

0
На Црвениот плоштад во Москва денеска ќе се одржи традиционалната парада за Денот на победата,...

Еве како да добиете интензивна црвена боја на јајцата: Метода која...

0
Црвената е традиционалната боја со која ги бојадисуваме велигденските јајца Црвената боја ја симболизира пролеаната крв на Исус Христос за време на...

Претставување на младенците и програмата на годинашната „Галичка свадба”

0
Организаторите на традиционалната културна манифестација „Галичка свадба” денеска на прес-конференција ќе ја претстават програмата на настанот и годинашните галички младенци, кои ќе бидат...

Илјадници учесници на трката на Дедо Мразовци во Мадрид

0
Илјадници луѓе учествуваа на традиционалната трка на Дедо Мразовци во Мадрид, главниот град на Шпанија. Оваа трка, која е од хуманитарен карактер,...

Марта Муреска од „Вредни домаќинки ширум светот“: Македонската традиционална кујна ни...

0
Љубовта кон Македонија и традиционалната кујна се нејзината инспирација да ја формира фејсбук-групата „Вредни домаќинки ширум светот“ , во која членуваат над 90...