fbpx

таг: торнада

(ВИДЕО) Повеќе од 30 страшни торнада ја погодија Америка, се стравува...

0
Разорни торнада го погодија централниот и јужниот дел на САД доцна во петокот и рано во саботата, а властите стравуваат дека...