fbpx

таг: Торакални

Прва операција против енормно потење во Македонија

0
Торакални хирурзи при Клиничката болница Тетово минатата недела прв пат извршија интервенција применувајќи нова метода со која кај пациентка е спречено прекумерно потење....

Филипче: Торакални хирурзи на Клиника во Виена ќе се обучуваат да...

0
Торакални хирурзи од нашата Клиника ќе испратиме на Клиниката AKХ Виена на Медицинскиот Универзитет, каде ќе се обучуваат да трансплантираат бели дробови, објави...