fbpx

таг: Тлото

ВИДЕО: Меси го „легна“ напаѓачот на Интер

0
Додека на тлото на Европа се играат пријателски средби како подготовка за ЕП, во Јужна Америка, на програмата се квалификациите за СП. Доцна...

Не мирува тлото во Грција! По првичниот серија потреси со магнитуда...

0
Тлото во Грција не се смирува. По силниот потрес со магнитуда од 6,3 степени по Рихтер...

ВИДЕО: Прва снимка од силниот земјотрес во Хрватска, регистриран и трет...

0
Тлото во Хрватска утринава не мирува. Регистрирани се повеќе земјотреси од кои првиот со јачина од пет степени според Рихтеровата скала во 6:28...