fbpx

таг: Тихи

Остров на „Гугл мапс“ ги збуни научниците – воопшто не постои

0
Остров во јужниот Тихи Океан којшто можеше да се види на „Гугл мапс“ ги збуни и научниците кои истражуваа што има таму. Имено,...