fbpx

таг: Тинејџерот

ТРАГДЕДИЈА ВО СРБИЈА: Кобен скок во базен, почина 15-годишно момче

0
Тинејџерот Н.С (15) кој што паднал во базенот во СЦ „Коштуњак“ кој што се онесвестил и паднал во водата, почина на Ургентниот центар,...

Мукоко продолжи да испишува историја, стана најмлад стрелец во Бундеслигата  

0
Тинејџерот Јусуф Мукоко синоќа испиша нова страница во европскиот фудбал, откако стана најмладиот стрелец во историјата на Бундеслигата. Мукоко го постигна единствениот...