Тинејџерот Н.С (15) кој што паднал во базенот во СЦ „Коштуњак“ кој што се онесвестил и паднал во водата, почина на Ургентниот центар, објавија српските медиуми.

Спасувачите веднаш го извлекле од водите на базенот, а после реанимацијата беше префррлен на Урхентниот центар, каде што за ѓал и почина.

-Момчето во општа тешка состојба беше донесено на Ургентен. После повеќе од еден час на раенимација, момчето почина информираа од болницата.

Според првичните резултати од полицијата, момчето незгодно паднало и се повредило.

За време на несреќата, присутен и неговиот татко!